תלמידי נהלל עם הגביע

נהלל- כפר של רחפנים

​​​​​כפר הנוער ויצו נהלל זכה במקום הראשון בתחרות הרחפנים במסגרת אליפות הסייבר הארצית 

​כפר הנוער ויצו נהלל זכה במקום הראשון בתחרות הרחפנים במסגרת אליפות הסייבר הארצית

בהפקת ענק של משרד החינוך, התלמידים בנו רחפנים והתמודדו במשימות מאתגרות המשלבות תכנות, בנייה ואלקטרוניקה.


תלמידי התיכון בכפר הנוער ויצו נהלל, של המינהל לחינוך התיישבותי ופנימייתי,  הם "רחפנים" עם תעודה, לאחר שזכו השבוע במקום הראשון לתיכונים בתחרות הרחפנים שנערכה במסגרת אליפות הסייבר הארצית.

אליפות הסייבר היא תוכנית של משרד החינוך בשיתוף IATI (האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות), שנועדה להכין את תלמידי ישראל לעולם טכנולוגי מתקדם. זו השנה הרביעית בה מתקיימת אליפות הסייבר שנמשכת יומיים ומסכמת חצי שנת פעילות של כ-300,000 תלמידים מ-2,000 בתי ספר בארץ. בכל שנה מתווספות תחרויות בתחומים טכנולוגיים נוספים וחדשניים. השנה, כחלק מאליפות הסייבר הגדולה, התקיימה לראשונה תחרות רחפנים ולגמר הגיעו 40 תיכונים ושבע חטיבות ביניים, ובהם תלמידי התיכון בכפר הנוער ויצו נהלל.

בהפקת ענק של משרד החינוך, התלמידים בנו רחפנים והתמודדו עם משימות מאתגרות המשלבות תכנות, בנייה ואלקטרוניקה.

בין המשימות: הטסת הרחפן דרך 3 חישוקים, זיהוי צבע של פנסים תלויים באמצעות חיישני אור, פיצוץ בלונים ושידור נתוני טמפרטורה שהרחפן מזהה בגובה 3 מטרים לתחנת האם.

עינת גורה, מנהלת בית הספר בכפר הנוער ויצו נהלל: "תלמידי מגמת הרובוטיקה עבדו חודשים ארוכים על פרויקט מאתגר של רחפנים. בתחרות הם נתנו מופע מרשים בו הם יישמו את כל הידע שצברו בהטסה, בחומרה ובתוכנה וזכו לגאוות כולנו במקום הראשון".

שר החינוך נפתלי בנט ברך את כל המתמודדים ואמר: "‏אני שמח לראות שאליפות הסייבר הארצית מתקיימת זה השנה הרביעית, כאשר מדי שנה משתתפים בה טובי המוחות של תלמידים ושל תלמידות מכל רחבי הארץ. התחרות היא הזדמנות נפלאה לאלפי המשתתפים והמשתתפות לחידוד היכולות הטכנולוגיות, להעמקת הידע בתחום ולהכנה לעולם טכנולוגי מתקדם. תחום הסייבר הוא מעמודי התווך של עתיד הטכנולוגיה, המחשבים והרשת, ואני רואה בו חשיבות רבה לעתיד המדינה והחינוך. יישר כח לזוכים, והרבה בהצלחה לכל המשתתפים".

שמואל אבואב, מנכ"ל משרד החינוך: "משרד החינוך מעודד למידה חוויתית, למידה באמצעות משחק, פיתוח אסטרטגיות ועבודת צוות. אליפות הסייבר הלאומית מאפשרת לתלמידים להתנסות ביסודות התכנות בדרכים עדכניות, מותאמות המאה ה-21 – בדרך שמפתחת בהם כישורים לעתיד. אני מאחל הצלחה לכל המשתתפים, ומברך את הזוכים".

ד"ר עופר רימון, סמנכ"ל תקשוב טכנולוגיה ומערכות מידע במשרד החינוך, הציג את המהלך של משרד החינוך "כמהלך פורץ דרך, שמוסיף פן נוסף לאליפות הסייבר - שילוב שבין חומר לטכנולוגיה. נראה שהחוכמה היא להתחבר לעולם של הילדים ולהשתמש במשחקים ככלי לגירוי הסקרנות והלמידה".

 

להלן רשימת הזוכים המלאה באליפות הסייבר בקטגוריות השונות באליפות:

חטיבות הביניים:

מקום 1: פארק המדע מנס ציונה

מקום 2: תיכון חקלאי ימה, מהישוב זמיר

מקום 3: מקיף ראמה​

תיכונים:

מקום 1: מקיף חקלאי עמק יזרעאל בכפר הנוער נהלל

מקום 2: עמל אמירים, אופקים

מקום 3: תיכון באר טוביה