ביקור השר כחלון בהדסה נעורים
ביקור השר כחלון בהדסה נעורים

ביקור השר כחלון בהדסה נעורים

תאריך: 04/01/2017
​​​ידיד נעורים- שר האוצר משה כחלון ביקר אמש בכפר הנוער הדסה נעורים שבו למד כנער, "ההשקעה בחינוך היא הדרך הטובה ביותר לצמצום הפערים החברתיים. כמו שהצלחתי למרות הקשיים המשפחתיים, אני מאמין שכל ילד יכול ולכל ילד מגיע לקבל הזדמנות שווה"

שר האוצר משה כחלון ביקר אמש בכפר הנוער הדסה נעורים

​"ההשקעה בחינוך היא הדרך הטובה ביותר לצמצום הפערים החברתיים. כמו שהצלחתי למרות הקשיים המשפחתיים, אני מאמין שכל ילד יכול ולכל ילד מגיע לקבל הזדמנות שווה"

על הפיכתו של כפר הנוער הדסה נעורים לכפר טכנולוגי מתקדם אמר: "אני תומך נלהב בחינוך הטכנולוגי ואפעל לקידומו"

השר כחלון אמר את הדברים במסגרת מפגש הייסוד של אגודת "ידידי הדסה נעורים" שנערך אמש (ד', 4.1.17)  ובו הוענק לו אות הוקרה "ידיד נעורים" במעמד כל חניכי הכפר.

שר האוצר, משה כחלון, ביקר אמש (יום ד', 4/1/17) בכפר הנוער הדסה נעורים בו למד (סיים בשנת 1978), לרגל ייסוד אגודת "ידידי הדסה נעורים". במסגרת הביקור הוענק לו אות הוקרה "ידיד נעורים" בנוכחות כל חניכי הכפר.

השר התרגש מאד מהביקור ומהשינוי העצום שהתחולל בכפר מאז שסיים לפני כארבעים שנה. השר שיתף את החניכים בסיפור חייו האישי וכיצד בזכות המחנכת שלו בהדסה נעורים הוא הצליח לסיים את התיכון בהצלחה.

"ההשקעה בחינוך היא הדרך הטובה ביותר לצמצום הפערים החברתיים. אמר השר. "כמו שהצלחתי למרות הקשיים המשפחתיים, אני מאמין שכל ילד יכול ולכל ילד מגיע לקבל הזדמנות שווה".  על הפיכתו של כפר הנוער הדסה נעורים לכפר טכנולוגי מתקדם אמר השר: "אני תומך נלהב בחינוך הטכנולוגי ואפעל לקידומו".

נתן ביטון, מנהל כפר הנוער: "התמיכה של השר בחינוך הטכנולוגי וההבנה שלו כמה חשוב לרכוש מקצוע לחיים כבר בשלב זה, תסייע לנו בקידום חזון הכפר להפוך לכפר הנוער הטכנולוגי הראשון מסוגו בישראל. אנו מודים לשר על הביקור ועל המילים החמות והמרגשות שלו לחניכי הכפר"

השר כחלון השתתף במפגש הייסוד של אגודת ידידי "הדסה נעורים" בו לקחו חלק ידידי הכפר וחברי הוועד המנהל, ובהם  מפכ"ל המשטרה בדימוס, שלמה אהרונישקי, המכהן כיו"ר הוועד המנהל של הכפר, עינת רייך המכהנת כיו"ר אגודת הידידים, חברת הוועד המנהל של הכפר וחברת הפורום הציבורי- כפרי הנוער והפנימיות בישראל, ואודרי שמרון מנכ"לית נשות הדסה.

עם ידידי הכפר נמנים: ד"ר אורנה ברי (המדענית הראשית לשעבר), דוד אולניק, יואל קרסו, רוני דואק, ברוך טולדנו, שאף למד עם השר כחלון בבית הספר שבכפר, ועוד.

במהלך הביקור, ידיד הכפר דוד אולניק, בעלים ומנכ"ל של אולניק חברה להנדסה אזרחית, אמר לשר שהמשק צמא לאנשי מקצוע מתחום הצמ"ה  והרכב (ציוד מכני הנדסי). בזכות מסגרות חינוך כמו הדסה נעורים התלמידים יוצאים לחיים עם מקצוע מבוקש ששכר נאה בצידו, וגם התעשייה יכולה למלא את הצורך הגדול בעובדים מקצועיים בתחומים אלו.