כפרי הנוער של החופש הגדול

תאריך: 01/06/2017

כפרי הנוער והפנימיות החינוכיות ימשיכו לפעול גם בחופשת הקיץ​

כ-6,000 תלמידי כפרי נוער ופנימיות חינוכיות ייהנו מתכנית קיץ ייחודית ויבלו בקורסי צלילה, סנפלינג וטיולים לצד פעילות ערכית ותגבור לימודי.

משרד החינוך הקצה לתכנית כארבעה מיליון ₪.
כפרי הנוער והפנימיות החינוכיות ימשיכו לפעול גם בחופשת הקיץ

כ-6,000 תלמידי כפרי נוער ופנימיות חינוכיות ייהנו מתכנית קיץ ייחודית ויבלו בקורסי צלילה, סנפלינג וטיולים לצד פעילות ערכית ותגבור לימודי.
משרד החינוך הקצה לתכנית כארבעה מיליון ₪.

המטרה: להקל את הנטל הכלכלי על ההורים לצמצם את  החשיפה של התלמידים לגורמי סיכון במהלך חופשת הקיץ


יוזמה של המינהל לחינוך התיישבותי ופנימייתי במשרד החינוך - תכנית קיץ ייחודית לתלמידי החינוך הפנימייתי במסגרתה כפרי הנוער והפנימיות החינוכיות ממשיכים לפעול בשלושת השבועות הראשונים של חופשת הקיץ ומציעים לתלמידים מגוון אטרקציות חווייתיות, לימודיות וערכיות במימון מלא של משרד החינוך. בנוסף, יתקיימו במהלך חופשת הקיץ מפגשים בין התלמידים לצוותי החינוך לפעילות משותפת שנועדה לשמור על קשר רציף לאורך החופשה.  מהתכנית ייהנו כ- 6,000 אלפים תלמידים ומשרד החינוך הקצה לה כ- 4 מיליון ₪. מטרת היוזמה: להקל את הנטל הכלכלי על ההורים ולצמצם באופן הדרגתי את משך הזמן בו תלמידי הפנימיות החינוכיות וכפרי הנוער נמצאים מחוץ למסגרת החינוכית ובכך להבטיח להם חופשה מהנה ובטוחה.
במסגרת התכנית, כפרי הנוער והפנימיות יפעלו במתכונת מלאה, כולל סופי שבוע. הצוותים החינוכיים ישהו עם החניכים, אך במקום ללמד כרגיל ספרות, מתמטיקה והיסטוריה, הם יבלו עם התלמידים בלונה פארק, במשחק באולינג, בחוג קפוארה ואמנות, בסדנאות מנהיגות, בחדר כושר,  סרטים,  קריוקי, צלילה, סנפלינג ועוד. גם חדר האוכל מתאים את התפריט, והחניכים נהנים מארוחת בוקר למיטה, 'על האש' ועוד פינוקים. לצד זאת, התלמידים מקבלים תגבור לימודי והכנה לבגרויות במועדי ב' במרכזי הלמידה, הכל באווירה מהנה. 

ד"ר בני פישר, מנהל המינהל לחינוך התיישבותי ופנימייתי: "עבור חלק מהחניכים, במיוחד חסרי עורף משפחתי וסביבה תומכת, חופשת הקיץ הארוכה מגבירה את החשיפה לגורמי סיכון. תכנית הקיץ, אשר נעשית במסגרת חינוכית מוכרת ומוגנת, מצמצמת את החשיפה של התלמידים לגורמי סיכון, מעניקה להורים שקט נפשי, מקלה עליהם את הנטל הכלכלי ומבטיחה לבני הנוער פעילות קיץ חווייתית ולימודית כמו יתר בני גילם". 

במינהל מדגישים כי  תכנית זו היא בנוסף לביקורי בית, לקשר טלפוני שוטף של אנשי הצוות עם החניכים לאורך כל החופשה שנועדו להבטיח שהתלמידים יעברו את חופשת הקיץ באופן מהנה ובטוח.  "כל נער ונערה יודעים כי דלת כפר הנוער פתוחה תמיד ואנשי הצוות זמינים עבורם 'מסביב לשעון' ככל שיצטרכו, מדגיש ד"ר פישר.