בגרויות קיץ תשע"ז
 

עונת הבגרויות קיץ תשעז

תאריך: 11/05/2017
​​​​​"עונת בגרויות קיץ 2017" יוצאת לדרך
מחר, ה,  (11.5) תתקיים בחינת בגרות באנגלית. עונת בגרויות הקיץ תסתיים ב-13/7/17 במועד ב' מתמטיקה
מחר, ה,  (11.5) תתקיים בחינת בגרות באנגלית. עונת בגרויות הקיץ תסתיים ב-13/7/17 במועד ב' מתמטיקה.
הבחינה הראשונה תחל בשעה 13:00 והבחינה האחרונה תחל בשעה 17:00 ותסתיים בשעה 18:45.
כספות יוצבו בבתי ספר - לאבטחת הבחינות.

שר החינוך נפתלי בנט בירך את התלמידים ואיחל להם בהצלחה בבחינות: "תלמידות ותלמידים יקרים, אתם נכנסים היום לתקופה עמוסה של לימוד אינטנסיבי ולא מעט מתח. 
הדרך הטובה ביותר שאני מכיר ללמידה היא בחברותא, להקשיב לחבר שיודע, וללמד אחרים. על אף הלחץ וחשיבות המבחנים, זכרו שערכים, חברות והנאה הם לא פחות חשובים מציונים. אני מאמין בכם ואוהב אתכם, בהצלחה".

שמואל אבואב, מנכ"ל משרד החינוך: "מערכת החינוך פותחת היום את עונת הבגרויות של קיץ 2017. המערכת ערוכה לתת את כל המענים הנדרשים. אני מאחל לאלפי התלמידים שניגשים היום לבחינת הבגרות באנגלית הצלחה רבה.
אני מאחל הצלחה גם לכל תלמידי י"א, אשר רבים מהם נבחנים בפעם הראשונה, ולתמידי י"ב אשר מסיימים השנה את בחינות הבגרות שלהם. לקראת הבחינות הקרובות, אני רוצה לאחל הצלחה גם לכל המורים אשר השקיעו רבות כדי להכין את התלמידים ולהבטיח את הצלחתם".

השבוע החלה עונת בגרויות קיץ 2017, ובמסגרתה כ-220 אלף תלמידים (כיתות י"א ו- וי"ב) מכל רחבי הארץ ייבחנו במגוון תחומי הדעת השונים. מחברות הבחינה שהודפסו יהיה בפורמט חדש, גדולות יותר ונוחות יותר עבור הנבחן.
מצ"ב קישור ללוח הבגרויות המלא:
http://cms.education.gov.il/EducationCMS/Units/Exams/BchinotBagrut/Moed/LuachExamsSum2017.htm

טוהר הבחינות - המשרד ביצע מספר מהלכים על מנת למנוע מצב של הדלפת שאלונים:
•        הוכנסו כספות למרבית בתי הספר אשר ייקלטו את הבחינות מבעוד מועד. את הכספות יהיה ניתן לפתוח כמחצית השעה לפני תחילת הבחינה.  
•        הכספות מחוברות למערכת מוקד 24/7  אשר מתריעה בכל רגע נתון על כל מגע בה. עד חורף 2017, בכל בתי הספר בארץ יותקנו כספות.
•        רמת האבטחה של בחינות הבגרות שודרגה באופן משמעותי - הבחינות מאובטחות מרגע כתיבתן ועד הגעתן לידי התלמידים. 
•        הוכנסה מערכת מיונים חדישה, שמאפשר ייעול של כל מערך הדיוור לבתי הספר.

כחלק מתהליך ההתייעלות ומשמירה על איכות הסביבה, הוחלט שכל בתי הספר יזינו באופן ממוחשב את הציונים מבתי הספר אל מערכות המשרד, ללא צורך בניירת ובבירוקרטיה מיותרת. במסגרת זו, ידווחו כ-3 מיליון ציונים באופן ממוחשב. בנוסף, הוכנסה מערכת אופטימיזציה בתחום משגיחי הבחינה, במטרה לחסוך ולייעל את תחום ההשגחה בבתי הספר. החל מהקיץ, המשרד יקבע לכל בית ספר כמה משגיחים הוא צריך. 
חידוש נוסף נוגע לתלמידים לקויי למידה. התקליטורים שהיו עד כה בשימוש תלמידים לקויי למידה, יוחלפו במכשירי 3MP מאובטחים. לאחר פיילוט מוצלח שהתקיים במועד חורף, הוחלט שבמהלך בחינות הקיץ יחולקו לכלל בתי הספר מכשירי 3MP עבור התלמידים לקויי הלמידה. בעתיד יעשה שימוש באמצעות המכשיר גם במקצועות תנ"ך ועברית. 


בחינת הבגרות באנגלית:
בחינת הבגרות באנגלית כוללת 21 שאלונים הכוללים בין היתר, בחינה בהבנת הנשמע שתשודר ברשת "קול ישראל " (13:30, 15:15). לראשונה השנה במועד קיץ ישנם אמצעי שמע מותאמים לתלמידים עם לקויות למידה הזכאים להתאמות. משרד החינוך נערך כדי להבטיח שהתלמידים יממשו את זכותם להיבחן, ובהתאם לזאת הוא נערך גם להבטיח את השמירה על טוהר הבחינות בהתאם למתווה שהוא גיבש הכולל: למעלה מ- 1000 בתי ספר יבחנו על פי התקנת כספות חכמות (בהם שמורות בחינות הבגרות), כ- 70 מוסדות במתכונת של "דיוור ישיר" (בחינות הבגרות משונעות ישירות לבתי הספר על ידי חברות השליחים). 
ביום הבחינה ייפתח חדר מצב שייתן מענה למנהלי בתי הספר, החל מהשעה 12:00 בצהריים ועד 19:00 בערב. המפקחת המרכזת להוראת האנגלית ד"ר ציונה לוי, תשיב למנהלים על שאלות ובעיות באם תתעוררנה במהלך הבחינה, בטלפון- 02-5604222.

3 יחידות לימוד
4 יחידות  לימוד 5 יחידות לימוד
הציון הממוצע (הארצי) 73.41 80.5 87.93
מספר הניגשים (ארצית) 21913 28519 36160נספח: 
גלגולה של בחינת בגרות
     הוצאת לוח מועדי בחינות לשנה"ל (חורף וקיץ).
     הזמנת שאלונים על ידי בתי הספר.
     התאמות לתלמידים לקויי למידה (עבור חורף וקיץ).
     כתיבת השאלונים על ידי המכונים.
     העברת השאלונים למדפיס הממשלתי. 
     הדפסת השאלונים, אריזתם והכנתם להפצה במדפיס הממשלתי.
     קליטת ציונים שנתיים (70%) וציוני הערכה חלופית (30%) באופן מתוקשב.
     דיוור הבחינות.
     קיום בחינות, השגחות, טוהר בחינות, העברת מחברות הבחינה לתחנות קליטה.
     העברת כלל המחברות למרב"ד ותחילת בדיקה.
     בדיקת התוצאות, פקטורים, שקלול דיפרנציאלי, תוצאות סופיות.
     שליחת נתונים לבתי הספר.
     שליחת גיליונות ציונים לבתי הספר, הוצאת זכאויות ושליחת בגרויות לבתי הספר.