פנימיות של החופש הגדול

תאריך: 20/06/2016
​הפנימיות וכפרי הנוער ימשיכו לפעול גם בחופשת הקיץ
כ-10,000 חניכי פנימיות וכפרי נוער ייהנו מתכנית קיץ ייחודית ויבלו בקורסי צלילה, סנפלינג וטיולים, לצד תגבור לימודי והכנה לבגרויות.

פנימיות של החופש הגדול

​הפנימיות וכפרי הנוער ימשיכו לפעול גם בחופשת הקיץ
כ-10,000 חניכי פנימיות וכפרי נוער ייהנו מתכנית קיץ ייחודית ויבלו בקורסי צלילה, סנפלינג וטיולים, לצד תגבור לימודי והכנה לבגרויות.
משרד החינוך הקצה לתכנית כ-ארבעה מילון ₪.
המטרה: להקל את הנטל הכלכלי על ההורים לצמצם את  החשיפה של החניכים לגורמי סיכון במהלך חופשת הקיץ.

יוזמה של המינהל לחינוך התיישבותי ופנימייתי במשרד החינוך - תכנית קיץ לחניכי החינוך הפנימייתי.  כפרי הנוער והפנימיות ימשיכו לפעול בשלושת השבועות הראשונים של חופשת הקיץ ויציעו לחניכים מגוון איטרקציות חווייתיות, לימודיות וערכיות. היוזמה כוללת כ- 10,000 אלפים חניכים ומשרד החינוך הקצה לה כ- 4 מיליון ₪. מטרת היוזמה: להקל את הנטל הכלכלי על ההורים ולצמצם באופן הדרגתי את משך הזמן בו חניכי הפנימיות נמצאים מחוץ למסגרת החינוכית ובכך להבטיח להם חופשה מהנה ובטוחה.
במסגרת התכנית, כפרי הנוער והפנימיות יפעלו במתכונת מלאה, כולל סופי שבוע. הצוותים החינוכיים ישהו עם החניכים בפנימיות, אך במקום ללמד כרגיל ספרות, מתמטיקה והיסטוריה, הם יבלו עם החניכים בלונה פארק, במשחק באולינג, בחוג קפוארה ואמנות, בסדנאות מנהיגות, בחדר כושר,  סרטים,  קריוקי, צלילה, סנפלינג ועוד. גם חדר האוכל התאים את התפריט, והחניכים נהנים מארוחת בוקר למיטה, 'על האש', פויק'ה במדורה ועוד. לצד זאת, החניכים מקבלים תגבור לימודי והכנה לבגרויות במועדי ב' במרכזי הלמידה, וזאת באווירה בלתי פורמאלית ומהנה.

ד"ר בני פישר, מנהל המינהל לחינוך התיישבותי ופנימייתי: "עבור חלק מהחניכים, במיוחד חסרי עורף משפחתי וסביבה תומכת, חופשת הקיץ הארוכה מגבירה את החשיפה לגורמי סיכון. תכנית הקיץ שיזם המינהל, אשר נעשית במסגרת חינוכית מוכרת ומוגנת, מצמצמת את החשיפה של החניכים לגורמי סיכון, מעניקה להורים שקט נפשי, מקלה עליהם את הנטל הכלכלי ומבטיחה לבני הנוער ימי כיף ופעילות חווייתית כמו יתר בני גילם". 

במינהל מדגישים כי  תכנית זו היא בנוסף לביקורי בית, לקשר טלפוני שוטף של אנשי הצוות עם החניכים לאורך כל החופשה ולימי פעילות נוספים, שנועדו להבטיח שהחניכים יעברו את חופשת הקיץ באופן מהנה ובטוח.  "כל נער ונערה יודעים כי דלת הפנימיה פתוחה תמיד ואנשי הצוות זמינים עבורם 'מסביב לשעון' ככל שיצטרכו, מדגיש ד"ר פישר.