פרס הנשיא לנוער מתנדב ע"ש אלעד ריבן לאורן גוזלן
פרס הנשיא לנוער מתנדב ע"ש אלעד ריבן לאורן גוזלן

פרס שר החינוך לנוער מתנדב

תאריך: 23/01/2017
​​​​אורן גוזלן 
תלמיד בית הספר האזורי "גוונים" במועצה אזורית מנשה
זכה בפרס שר החינוך לנוער מתנדב ע"ש אלעד ריבן ז"ל

זכה בפרס שר החינוך לנוער מתנדב ע"ש אלעד ריבן ז"ל

אורן גוזלן 
תלמיד בית הספר האזורי "גוונים" במועצה אזורית מנשה
זכה בפרס שר החינוך לנוער מתנדב ע"ש אלעד ריבן ז"ל

אורן (י"ב) מלווה ניצולי שואה ומתעד את סיפוריהם, חבר בתנועת הצופים ועוסק בשילוב בעלי פיגור מוחי במסגרת התנועה ופעיל במועצת התלמידים בבית הספר

"אני חולק את הפרס הזה עם כל בני הנוער בבית הספר וביישובי האזור שמתנדבים בהרבה מיזמים חברתיים והופכים את המדינה למקום טוב יותר לחיות בו"  אמר אורן 

הפרס יוענק לזוכים בטקס חגיגי שיתקיים מחר
יום ג' (24.1.2017) שעה 18:00 בבית הספר הריאלי בחיפה


מחר (ג', 24.1.2016) יתקיים בבית הספר הריאלי בחיפה הטקס השנתי להענקת תעודות הוקרה והערכה לתלמידים מתנדבים לשנת תשע"ז. במסגרת האירוע, שר החינוך נפתלי בנט העניק את פרס "שר החינוך לנוער מתנדב" ל-10 תלמידים שהצטיינו השנה בפעילות ערכית וחברתית, ובהם לאורן גוזלן (י"ב) תושב היישוב קציר ותלמיד בית הספר האזורי "גוונים" שבפיקוח המינהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער. 

אורן זכה בפרס על התנדבות ופעילות חברתית ארוכת שנים. אורן מלווה ניצולי שואה ומתעד את סיפוריהם, חבר בתנועת הצופים, עוסק בשילוב בעלי פיגור מוחי במסגרת התנועה פעיל במועצת התלמידים בבית הספר.  
"אני חולק את הפרס הזה עם כל בני הנוער בבית הספר וביישובי האזור שמתנדבים בהרבה מיזמים חברתיים והופכים את המדינה למקום טוב יותר לחיות בו" אמר אורן בצניעות עם קבלת הפרס. (מצ"ב בנספח נימוקי הפרס ורשימת הזוכים) 

ד"ר עופר מוקדי, מנהל בית הספר מספר: "אני מכיר את אורן מאז היה בכיתה ח', עת נכנסתי לתפקידי. כבר אז בלט אורן כנער פעיל חברתית ולאורך השנים לקח על עצמו עוד ועוד התחייבויות מרצון, ועמד בעומס כאילו הזמן והרצון הטוב הם משאבים בלתי מוגבלים". 
ד"ר מוקדי מציין  כי אחד המיזמים בהם התבלט אורן קשור בפרויקט ייחודי המתקיים בבית ספר גוונים - תיעוד ניצולי  שואה. "אורן הצטרף לפרויקט זה בכיתה י'. בשנה שלאחר מכן,  כאשר מסיבות שונות קיום הפרויקט עמד בסכנה, אורן עשה צעד חריג וייחודי ולקח על  עצמו להוביל, לארגן ולהדריך את הפרויקט. מדובר בהפקה גדולה ומורכבת, שאיש לא העלה בדעתו להטיל על תלמיד אבל אורן ביצע אותו על הצד המעולה ביותר,  מתוך יוזמה אישית ומחויבות עמוקה לשליחות. לא אגזים אם אומר שאורן,  נער בן 17 באותה עת, הציב סטנדרטים גבוהים בפרויקט חשוב זה,  תוך שהוא סוחף אחריו את תלמידי כתה י' שצעירים ממנו בשנה בלבד, לביצועים מעולים".

ד"ר בני פישר, מנהל המינהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער במשרד החינוך, המפקח על כל בתי הספר האזוריים בארץ, בירך את אורן ואמר: "אורן מסמל את הטוב בנוער הישראלי.  גם ב'דור המסכים', בני הנוער יוצאים לקהילה, מתנדבים ופועלים לבניית חברה טובה יותר".

ענת זמל, המפקחת על חינוך חברתי במינהל : "התרגשתי מרמת הביצוע  וההפקה של הסרטונים שתיעדו את ניצולי השואה. בני משפחותיהם של ניצולי השואה התרגשו מאד והודו לאורן על ששימר את היוזמה החשובה, וזה רק אחד מהמיזמים החברתיים הרבים בהם אורן מתנדב ומעורב".

טקס הענקת הפרס יתקיים במעמד שר החינוך נפתלי בנט ובהשתתפות בני משפחת ריבן, נציגי מועצת התלמידים הארצית ומשפחות הזוכים. 
פרס הנשיא לנוער מתנדב ע"ש אלעד ריבן לדויד אסרסן