הפסקת קפה בעברית

תאריך: 05/12/2017

​​

הפסקת קפה בעברית בישיבת שעלבים / יואל קליימן – מורה לעברית נעל"ה

"ניפגש לקפה?"

נשמע מוכר, לא? מה יותר טוב מאשר גם לדבר, וגם לשתות משהו ואולי אפילו להזמין עוגה קטנה.
בישיבת שעלבים, כיתת י' בתוכנית נעלה של המורה יואל קליימן החליטו לעשות הפסקה שכזו בבוקר בהיר אחד בחצר הישיבה. כל תלמיד בכתה קיבל חבילת ופלים בטעם שוקולד, הוציא שולחן ושני כיסאות לחצר ביה"ס, ותלה שלט שהכין מראש, המזמין את תלמידי הישיבה לשבת לשולחן ולטעום מהוופלים, בתמורה לדקת שיחה בעברית. את השלטים הכינו מראש בשיעור עברית, ועמלו על הניסוח והעיצוב.
עם הישמע הצלצול, תלמידי הישיבה יצאו ליהנות מקרני השמש בחצר, והחלו לעמוד בתור לתפוס מקום באחד השולחנות. חלקם אפילו עברו משולחן לשולחן (ופל אחד כנראה לא הספיק). נוצרו מוקדים בחצר סביב השולחנות, והוופלים הלכו ונעלמו יחד עם הבדיחות והשיחות שנשמעו בחצר. חלק מסגל המורים הצטרף, כולל ראש הישיבה, הרב גרשון שחור.
הזרקורים הופנו לרגע לתלמידי נעל"ה שמצאו את עצמם בתוך קלחת שוטפת של עברית, חלקם רושמים מילים חדשות ששמעו לראשונה. התלמידים שמעו ודיברו עברית שימושית, בדיחות, סלנג וישמו את מה שלמדו בשיעורים בפועל. מעבר לשימוש בשפה, ההתערות של התלמידים עם שאר תלמידי הישיבה היתה ברוח נעימה והשאירה טעם של עוד.
היו תלמידים ישראלים שאמרו שכדאי לעשות את זה גם הפוך, ושהתשלום יהיה שיחה באנגלית. אם הטרנד הזה יתפוס, יצטרכו לעשות הפסקות שכאלה עם אוכל דיאטתי.
פעילות מצויינת לכל הפסקה ולכל מקום. צורה כייפית ללמוד עברית וליצור קשרים חברתיים חדשים. עובד מצוין עם וופלים שוקולד ואפשר לנסות גם בטעמים אחרים

הפסקת קפה בעבריתהפסקת קפה בעברית