​תקציר:

עלילת הסרט מתרחשת בתוך ראשה של ילדה בת 11 בשם ריילי, המובלת בחייה על ידי חמשת רגשותיה: שמחה, פחד, כעס, גועל ועצב. 
חמשת רגשותיה של ריילי שוכנים במרכז המוח במקום הנקרא "המפקדה הראשית". המפקדה הראשית מחוברת לשאר חלקי המוח דרך חמישה איים הבונים את אישיותה של ריילי: אי החברות, אי ההוקי, אי המשפחה, אי השטויות, ואי הכנות. בתוך המפקדה, נמצא לוח הבקרה, בו בכל פעם שולט רגש אחר וגורם לריילי להרגיש אותו, לפי הצורך. עוד במפקדה, נמצאים זיכרונות הליבה, שהם הזיכרונות החשובים ביותר בחייה של ריילי, וכן הזיכרונות שנאספו במהלך היום, שהם פחות חשובים.
ריילי עוברת ממינסוטה לסן פרנסיסקו ומתקשה להסתגל למקום החדש. לאחר ריב של ריילי עם הוריה (שגם הם נוהלו על ידי 5 הרגשות) רגשותיה  של ריילי מתקשים למצוא פתרונות לעצבותה, ובין כולם פורצת מריבה בנוגע להתנהלות אותה הם צריכים להוביל. על מנת לשמח את ריילי, שמחה מקרינה לה את זיכרונות הליבה השמחים שלה, עד שלפתע עצב נוגעת בהם והופכת אותם לעצובים. שמחה פורקת את זעמה על עצב, שמגיבה באדישות, אך ממשיכה לנסות ולגעת בזיכרונות הליבה, מה שמוביל מאבק פיזי, שבסופו השתיים משוגרות לחלל הזיכרון לטווח ארוך, רחוק מהמפקדה הראשית.
שמחה מנסה לחזור למפקדה דרך שביל הזכרונות של אי השטויות. אביה של ריילי מנסה להצחיק אותה וכעס, גועל ופחד אינם בעלי סמכות להגיב לו, ולכן אי השטויות מתפרק ושמחה ועצב כמעט נופלות למזבלת הזכרונות משם אי אפשר לחזור, ומי שנופל נשכח לנצח.
שמחה מנסה לעבור דרך ספריית הזכרונות, שם מאוחסנים כל זכרונותיה, לאי החברות, ובדרך היא פוגשת את בינג בונג, חברה הדמיוני של ריילי. בינג בונג מנסה לעזור להן.

ראה סרטון בהמשך
(אורך הסרטון כ-דקה אחת[תוכלו למצוא מספר קטעים מתוך הסרט ביוטיוב)          

נקודה למחשבה:

מה מקום הרגש בחיים שלנו?
כל בן אדם הוא מכלול של חשיבה רציונאלית, נפש ואמוציות. כיצד הרגש משפיע על ההחלטות שלנו?
נסו להיזכר באירוע משמעותי שקרה לכם בערב. האם האירוע מעלה רגש מסוים?
האם הזיכרון שלנו הוא רגשי-סובייקטיבי או אובייקטיבי?

נקודות לדיון: 

איזה רגשות אתם מכירים?
מהו הרגש הדומיננטי ביום יום שלכם?
האם לרגש יש חשיבות רבה יותר על פני השכל?
האם החלטה שנעשתה מתוך רגש היא בהכרח טובה/נכנה יותר?
מה אתם מרגישים בעיקר בימי יציאה הביתה/חזרה מן הבית?
האם ניתן לשלוט ברגש?
מה משמעות הביטוי "אדם רגיש"?
האם "אדם רגיש" הוא חסון או חלש יותר?

שימו לב! לרשותכם קובץ פעילות להורדה בתחתית הסרטון

​​
קובץ להורדה: הקול בראש.pdf